Новобудови
Вторинний ринок
Характеристики
Площа, м.кв. 0 - 270
, Ціна
Відображати:
Сортувати по ціні:

Що потрібно зробити перед встановленням кухні?

Напевно ви провели не один вечір, гортаючи фото готових кухонь – «збираючи ідеї»: продумали й «начинку», і колір, форму фасадів, і деталі. А ще проаналізували власні звички та зрозуміли – чого не вистачає на теперішній кухні: образно кажучи, склали до неї «список претензій». План склався, можна починати ремонт і замовляти меблі? Не поспішайте.
Прочитайте умови замовлення гарнітури
Якщо ви вже обрали постачальника меблів, то напевно знаєте, як довго будуть виготовляти вашу кухню. Деякі фабрики привезуть гарнітур зі складу буквально на наступний день, якісь кухні доведеться чекати всі шість тижнів. Очевидно, що кухня з доставкою «завтра» вимагає повністю підготовленого приміщення. А та кухня, що приїде через шість тижнів – може бути зараз в бетоні: гарнітур замовляти саме час. Вам точно не доведеться «спотикатися об коробки».
Порада: якщо у вас складне приміщення або те, що ви задумали, має бути вбудовано впритул – викличіть замірника з салону. Буде прикро, якщо шафки банально не увійдуть через помилку з рулеткою. Багато салонів включають замір у вартість проекту за умови, що ви будете замовляти у них.
Приміряйте та замовте кухню
В салон потрібно приходити, маючи план з розмірами на руках, а також загальне уявлення про потрібні вам наповнення, стилі та кольори гарнітура – так робота піде швидше й веселіше. Консультант накреслить план шафок з розмірами виходячи з наявних можливостей фабрики.
Початковий ескіз – креслення гарнітури – роблять практично в будь-якому салоні без передоплати, а ось весь пакет документації, необхідний для початку ремонтних робіт, який дають тільки після укладення договору та внесення авансу. Цей пакет включає у себе ескіз кухні в аксонометрії із зазначенням всіх розмірів шаф, використовуваних механізмів, а також розгорток стін із зазначенням місць підведення води та каналізації, розеток і вимикачів, висновків кабелю для освітлення. Все це стане в нагоді на наступних етапах ремонту в кухні.
Визначтеся з побутовою технікою
Ні, купувати відразу не потрібно – зрозумійте, які вимоги до підключення електроприладу. Менеджер у салоні кухні вказав вам на плані розташування і необхідну кількість розеток, що відносяться до вбудованої побутової техніки – будь то духова шафа, варильна поверхня, посудомийна машина тощо. Ваше завдання – зрозуміти, саме як підключаються конкретні (вибрані вами) прилади. Особливо багато питань викликають електричні варильні поверхні та духовки – якісь моделі працюють від звичайної розетки, а деяким – трифазна.
Зробіть електрику під план замовленої кухні
Поради з ремонту кухні зазвичай починаються з електрики – продумайте і зробіть розетки, вимикачі, висновки кабелю для підсвічування в потрібних місцях. Все повинно бути «на місцях» до встановлення гарнітури.
Місця для виведення підсвічування і підключення вмонтування вам вже показав менеджер у салоні – ви визначили тип потрібних розеток. Залишилася дрібничка: визначити кількість розеток для дрібної побутової техніки та положення вимикача. Коли план є – викликайте електрика: нехай порахує кількість кабелю, підрозетників та інше.
Вирівняйте стіни
З електрикою розібралися – пора штукатурити. Швидше за все, ви не маєте наміру оплачувати «мрію перфекціоніста»: кухню, де всі сусідні стіни перпендикулярні один одному. Дешевше вирівнювати кожну стіну в своїй площині, як роблять багато будівельників. Рекомендація: потрібно ідеально вивести кут по стінах, де будуть розташовуватися кухонні меблі: під 90 градусів – і ніяк інакше. Тільки так модулі кухні будуть чітко примикати до стін, а монтаж кухні не завдасть проблем.
Чистова обробка стін залежить від ваших уподобань: наприклад, ті ділянки, які будуть приховані шафами, можна просто пофарбувати.
Покладіть підлогу і захистіть її
Вибір матеріалу, вирівнювання основи та вкладання підлогового покриття мають бути проведені та закінчені до монтажу меблів. Підлогу навіть можна вкрити спеціальною плівкою.
Розберіться з витяжкою
Буває, витяжку запланували, а як вона з'єднається з вентиляційним отвором – не подумали: вже якось з'єднається. Ось тільки гофра, змонтована відкритим способом, в кухні виглядає чужорідним тілом, кидається в очі та всіляко натякає на непродуманість деталей.
Існує два способи вирішення проблеми: розташовувати плиту та витяжку точно під вентиляційним отвором (про це треба думати на етапі планування та замовлення кухні). Або тепер, коли гарнітур замовлений, передбачити спеціальний короб, який закриє гофру.
Поверніться до плану, перевірте висоту встановлення верхнього ряду шафок і зробіть короб (він повинен бути готовий до моменту збору кухні).
Короб для витяжки може бути різних розмірів, найпоширеніший варіант – зробити його по всій довжині кухні, глибиною більше/менше або рівній глибині верхніх шаф.
Варіант «короб більший» підходить, якщо є завдання розмістити в ньому ще й підсвічування робочої зони – зробити кухню як би втопленою у нішу.
Короб менший, ніж глибина верхніх шаф, – хороша ідея, коли хочеться зробити його максимально непомітним.
Порада: перевірте заздалегідь роботу самої системи вентиляції, чи є тяга. Для цього досить прикласти аркуш паперу до вентиляційного отвору: якщо його притягнуло до стіни й він там тримається – все в порядку, якщо ж ні – викликайте майстра і починайте розбиратися.
Встановіть кухонний фартух
Матеріалів маса – плитка різних форматів, керамограніт, мозаїка, штучний і натуральний камінь, скло. Тільки ось у чому питання: коли цей фартух встановлюється – до або після монтажу кухні?
Все досить просто. Якщо матеріал фартуха – камінь, скло, щось великоформатне та досить дороге, фартух монтується після встановлення верхніх і нижніх модулів кухні, до або після монтажу витяжки, суворо в простір, що залишився: між верхніми та нижніми шафами і за/під витяжкою. Так зручніше з декількох причин – ви позбавлені від перевитрат матеріалу, а модулі гарнітура щільніше прилягають до стін.
Коли ж мова йде про мозаїку або плитку, важливо враховувати форму майбутньої кухні. Виділяють три стратегії:
Якщо кухня кутова, і край буде проглядатися (а не закінчується, наприклад пеналом), то фартух повинен укладатися тільки після встановлення верхніх і нижніх кухонних шаф. Так нижній модуль буде щільно примикати до стіни, стільниця – теж. Після монтажу бортика укладається мозаїка або плитка. Якщо це плитка формату 10х10 см або «кабанчик», можна взагалі уникнути її підрізування – просто врахуйте розмір плитки ще на стадії проектування.
Якщо кухня в лінію або закінчується пеналом. Якщо гарнітур розташований уздовж однієї стіни або ж кутовий, але закінчується пеналом/холодильником, – плитку та мозаїку можна вкладати й до монтажу кухні, особливо якщо вони служать нейтральним тлом і не втратяться в естетиці, коли 1-2 см «підуть» вниз, за стільницю або бортик.
Якщо плитка – акцент. Якщо плитка у вашій кухні несе особливу смислове навантаження, її укладку обов'язково виконуйте після встановлення гарнітури та стільниці. Наприклад, частину стіни виділили світлою і темною плиткою в шаховому порядку, і дуже важливо, щоб кожен ряд мав однакову висоту.
Подбали про все вчасно? Тоді висока ймовірність, що після ремонту ви отримаєте кухню мрії, де все функціонально, зручно, ергономічно, красиво й радує око. Де розетки під рукою і в потрібній кількості, робоча поверхня підходить саме для вашого зростання, до спецій легко дотягнутися, а змішувач – відкрити однією рукою. Де за матеріалом фартуха легко доглядати, а освітлення достатньо для процесу готування. Де небажані запахи видаляються за допомогою хорошої системи вентиляції, а дістаючи деко з гарячим пирогом, вам не доведеться придумувати, куди його поставити.

© Центр Продажу Квартир Professional, Всі права захищені 2018
замовити дзвінок