Новобудови
Вторинний ринок
Характеристики
Площа, м.кв. 0 - 270
, Ціна
Відображати:
Сортувати по ціні:

Надлишок пропозиції на українському ринку нерухомості найближчим часом збережеться

Згідно з актуальними індикаторами ринку нерухомості, надлишок житла несе серйозну загрозу будівельному ринку та економіці України. Пропозиція збудованих і тих, які будуються квартир на первинному ринку перевищує попит. Дисбаланс продовжує зростати з початку поточного року. Розстрочки, знижки та інші інструменти фінансового стимулювання інвесторів не допомагають забудовникам вирішити проблему перенасичення ринку. Побоювання аналітиків підтверджує звіт Національного банку України про фінансову стабільність у країні за червень 2017 року.
«На ринку житлової нерухомості продовжує рости пропозиція. Однак попит обмежений, і вагомих чинників для його збільшення в короткостроковому періоді немає. Це формує надмірну пропозицію, яка поступово накопичується. Обсяги кредитування занадто малі, щоб стимулювати попит і впливати на ціни. Надлишок нової пропозиції у подальшому буде тиснути на ціни і створювати ризики, перш за все, для забудовників, а уповільнення попиту може привести до відстрочення введення об'єктів у експлуатацію», – йдеться в звіті НБУ.
За даними регулятора, в 2016 році в Києві було побудовано 20,3 тис. квартир – це максимум з початку 2000-х років. У I кварталі 2017 році побудовано вдвічі більше квартир, ніж в I кварталі 2016 року. У середині травня 2017 року в столиці продавали квартири в 265 новобудовах. У попередньому році купити житло можна було тільки в 230 комплексах. Пропозиція нового житла в I кварталі поточного року зросла в багатьох великих містах України.
«Макроекономічних передумов для істотного зростання попиту на житло поки немає. Обсяги іпотечного кредитування зросли в 2016 році. Однак вони порівняно невеликі (менше 1 млрд грн), і майже не впливають на попит. Банки не очікують, що ситуація суттєво покращиться протягом 2017 року», – відзначають аналітики Нацбанку.
За їх даними, в таких умовах попит на житлову нерухомість визначають дві категорії населення. В першу входять громадяни із середнім рівнем доходів, які бажають поліпшити власні житлові умови. Оскільки ціни на житлову нерухомість у доларовому еквіваленті знизилися, їх купівельна можливість зросла. Друга група – громадяни, які розглядають покупку нового житла як інвестиційний інструмент. Вони розраховують, що житлова нерухомість принесе більш високу прибутковість у доларовому еквіваленті, ніж банківський депозит в іноземній валюті, що забезпечить більшу надійність інвестиції. Але в НБУ вважають, що ці дві категорії населення не здатні самостійно забезпечити зростання попиту на житло та розвиток житлового будівництва.
«Зростання кількості новобудов і обмежений попит на нові квартири формують надлишок пропозиції житла. На нього вказують кілька моментів. Серед них – поточна маркетингова політика забудовників, які надають істотні знижки при стовідсотковій оплаті (до 20% проти минулорічних 5-10%), орієнтація будівельних компаній на малогабаритне житло, програми кредитування під пільгові ставки, що проводяться в партнерстві з банками. Надлишкова пропозиція житла тисне на ціни, які продовжують поступово знижуватися», – резюмують аналітики.
Згідно з прогнозом регулятора, надлишок пропозиції на українському ринку нерухомості в подальшому буде зберігатися. Зміни до законодавства, що включають переселенців і учасників АТО в програму державної підтримки з придбання житла, істотно не вплинуть на ситуацію. Але вона може змінитися завдяки закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності», який створює інструменти для боротьби з незаконними забудовами та підсилює відповідальність забудовників.

 Джерело: domik.ua

© Центр Продажу Квартир Professional, Всі права захищені 2018
замовити дзвінок